بیمه درمان

بیمه درمان

 

اطلاعیه و مدارک ثبت نام بیمه درمان تکمیلی شرکت های تاسیساتی ،تجهیزاتی ،ساختمانی ،برق ، تولیدی و صنعتی

 

آیا می دانید: درصورتی که دفترچه تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی نیز داشته باشید حداکثر 30درصد هزینه های شما در بخش خصوصی قابل پرداخت می باشد؟

آیا می دانید: هزینه های بستری درمراکز درمانی با توجه به افزایش قیمت تجیهزات بیمارستانی و اتاق عمل به علت افزایش قیمت بسیار سنگین شده است.

آیا می دانید: بسیاری از مراکز درمانی خصوصی، طرف قرارداد با تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی نیستند و شما باید به صورت شخصی تمام هزینه های درمانی خود را پرداخت کنید،اما دارندگان بیمه درمان تکمیلی، میتوانند هزینه های درمانی خود را طبق شرایط بیمه درمان تکمیلی تا سقف تعهدات بیمه گر دریافت نمایند

 

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که هر فردی در طول زندگی تا حد توان برای آسایش و رفاه خود و خانواده اش تلاش می کند اما همین فرد هنگام ابتلا به بیماری، اگر خطر مرگ را حس کند حاضر است تمام اموالش را صرف مقابله با این خطر بنماید و در صورت نیاز، حتی مقروض شود. این تلاش انسان برای نجات از بیماری و مرگ جای تحسین دارد اما عقل حکم می کند که با کمترین هزینه ممکن به نتیجه برسوراه حلی را پیدا نمود که همه انچه را به دست اورده ایم برای هزینه این چالش از دست ندهیم

بیماری و یا حادثه ای که منجر به بستری شدن در مرکز درمانی میشود برای همه بوجود می آید و گریزی از آن نیست ومتاسفانه جبران هزینه های بیمارستانی هر روز پرهزینه تر میشود و خانواده ها باید از نظر مالی همواره آمادگی این طوفان مالی را داشته باشد. در غیر این صورت ناچار خواهند شد اموال و پس انداز روزهای شیرین خود  را که به سختی بدست آورده به بهای ارزان از دست بدهد یا حتی به دیگران مقروض شودتا صرف ایام تلخ بیماری شود . در چنین وضعی بیمه با ارائه خدمتی دیگر به یاری خانواده آمده است. در این خدمت که بیمه درمان تکمیلی  نام دارد شرکت بیمه در ازای دریافت حق بیمه نسبتا اندک بابت هر عضو خانواده، متعهد می شود در صورت بیماری و نیاز وی به درمان در بیمارستان تا مبلغ معینی و تاس قف تعهدات خریداری شده هزینه های مربوطه را بپردازد. به این ترتیب، خانواده به جای اینکه به طور غیرمنتظره مخارج سنگینی را بابت درمان بیمارستانی متحمل شود شرکت بیمه در ازای دریافت حق بیمه مذکور، تا مبلغ معینی متعهد به تامین چنین مخارجی می شود.

 

فرق بیمه درمانی شرکت بیمه با سازمانهای دیگر چیست ؟

طبق قانون، سازمان تامین اجتماعی، سازمان خدمات درمانی یا هر سازمان مشابه دیگر در ازای دریافت حق بیمه از فرد شاغل و کارفرمای وی ، موظف است خدمات درمانی مورد نیاز او و خانواده اش را تامین کند. در دو دهه اخیر به دلایل مختلف به خصوص افزایش هزینه های درمانی، این سازمانها نتوانسته اند کل نیازهای درمانی خانواده های بیمه شده را برآورده نمایند. طی دهه اخیر ، بویژه از سال ۱۳۷۵ موسسات مختلف با درک اهمیت این نیازهای تامین نشده ، به شرکت های بیمه روی آورده اند. پس، شرکت بیمه جای سازمان تامین اجتماعی یا سازمان مشابه را در تامین نیازهای درمانی افراد شاغل و خانواده هایشان نمی گیرد بلکه با ارائه بیمه درمانی نقش مکمل اینگونه سازمانها را برعهده گرفته است . به همین دلیل، این بیمه، بیمه درمان تکمیلی یا بیمه مازاد هزینه های بیمارستانی نام گرفته است .

 

شرکت بیمه از طریق بیمه درمانی چه خدماتی ارائه می کند؟
شرکت بیمه در ازای دریافت حق بیمه از هر نفر، متعهد به پرداخت تا مبلغی معین بابت هزینه های درمان وی شامل هزینه های دوران بستری در بیمارستان، هزینه آمبولانس و سایر فوریتهای پزشکی که منجر به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان شود است. پس، هزینه های درمان غیر بیمارستانی مانند حق العمل ویزیت پزشک، خارج از تعهد شرکت بیمه می باشد. این امر، ماهیت تکمیلی بیمه درمانی را بیشتر آشکار می کند مگر آنکه بعنوان یک پوشش خاص به قرارداد درمان تکمیلی منعقده اضافه شود.
در قرارداد بیمه درمانی هر موسسه با شرکت بیمه ، تعهد به جبران هزینه های درمان بیمارستانی معمولا، با چنین عبارتی بیان می شود: موضوع بیمه درمانی عبارت است از جبران هزینه های بیمارستانی و عمل جراحی که ناشی از بیماری و حوادث مشمول بیمه باشد و جبران برخی هزینه های پاراکلینیکی مازاد بر بیمه سازمان خدمات درمانی ، سازمان تامین اجتماعی یا هر سازمان مشابه .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *